Rekolekcje dla małżeństw 17.03 ? 19.03.2006 r.

Przez trzy dni 50 osób w tym 15 małżeństw i jedno narzeczeństwo, odprawiało swoje rekolekcje. Rekolekcje te odbyły się przed Uroczystością Świętego Józefa – patrona rodzin. W tej grupie byli też nauczyciele z Zespołu Szkół Katolickich w Malborku. Myśl przewodnia to budowanie wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej. Wspólnoty nie da się zbudować bez oparcia na słowie Bożym. Dlatego też bardzo ważne były dla nas słowa Świętego Pawła z Listu do Efezjan : ?..trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek zwodniczych żądz, odnawiać się duchem w waszym myśleniu i przyoblec człowieka nowego, stworzonego według Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości?. (Ef 4, 22b – 24). W tych słowach jest wskazówka dla każdego z nas, aby ciągle odnawiać się duchowo i życie rodzinne opierać na Bogu, wtedy dopiero dom rodzinny stanie się serdeczny, ciepły i promieniujący miłością na otoczenie. Największym przeżyciem dla całej grupy było nabożeństwo pokutne i adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z adoracją krzyża. Wiele wzruszenia dała godzina świadectw. Małżonkowie odczuwali potrzebę okrywania swoich uczuć, zatrzymania się nad swoim życiem, poprawę tego, co zostało zaniedbane. Były łzy radości.

W jednym z małżeństw, Bóg tak poruszył serce męża, że miał odwagę wyznać, iż kocha swoją żonę za to, że przyprowadziła go do Boga.

Na zakończenie rekolekcji 19 marca świętował swoje imieniny Ks. Bp. Józef Wysocki w otoczeniu uczestników rekolekcji, wspólnoty ?Betania? i grupy AA. Uroczystym obiadem, kawą i tortem imieninowym zakończono ten bogaty duchowo, ale krótki czas rekolekcji.

Kategorie: Rekolekcje
Ten wpis został napisany przez , opublikowany w piątek, 17 Marzec 2006 o godzinie 10:19