Rekolekcje młodzieżowe

,,ZAPRAWIAJCIE SIĘ W DOBREM!”

                                                                          Iz 1,17a

 

To Słowo Boże wprowadzaliśmy w swoje życie podczas  rekolekcji wakacyjnych w ,,Betanii”, która na pięć dni wypełniła się młodymi ludźmi.IMG_1244

Każdego dnia inna tematyka :

· „Dzieci strzeżcie się fałszywych bogów”   (1J 5,21)

·  ,,Przyobleczmy się w zbroję światła”  (Rz 13,12b)

·    ,,Kto w drobnej rzeczy jest wierny ten i w wielkiej        

      będzie wierny” (Łk 16,10)

·    ,, Kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki”              (1J 2,17b)

Czytaj dalej »

Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Fatimskiej

_DSC1407           W sobotę 10 maja br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i Św. Jana Pawła II  w Stagniewie odbył się odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w 97 rocznicę objawień. Pierwsze objawienie Matki Najświętszej dokonało się 13 maja 1917 r. w niewielkiej portugalskiej miejscowości o nazwie Fatima trójce dzieci: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji.          Z objawieniami w Fatimie wiążą się trzy tajemnice fatimskie. Pierwsze dwie ujawniono już kilkadziesiąt lat temu; ostatnią, trzecią tajemnicę, św. Jan Paweł II przedstawił światu dopiero podczas swojej wizyty w Fatimie w maju 2000 r. Sam Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał, że opiece Matki Bożej z Fatimy zawdzięcza uratowanie podczas zamachu dokonanego na jego życie właśnie 13 maja 1981 r. na Placu Świętego Piotra w Rzymie.

Czytaj dalej »

Odpust ku czci M. B. Fatimskiej

      Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej                    Fatimskiej odbędzie IMG_2882się w Stagniewie     w sobotę dnia 10 maja 2014 roku.

W programie:

- Msza św. odpustowa – godz. 11 – ta.

- Po Mszy św. procesja eucharystyczna

- Po błogosławieństwie posadzenie drzewa papieża Benedykta XVI – inicjatywa Nadleśnictwa Elbląg.

- Po liturgii wspólna agapa.

       Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II oraz wszystkich zatroskanych o przyszłość polskich rodzin i naszej Ojczyzny.

      Natomiast nabożeństwa fatimskie rozpoczniemy w dniu 13 maja 2014 roku (wtorek) o godz. 17.30 – różaniec, godz. 18.00 – Msza św. i procesja maryjna.

                                                                         Bp Józef Wysocki

Pielgrzymka mężczyzn do Stagniewa

        W liturgiczne wspomnienie św. Józefa Robotnika,                                      dnia 1 maja 2014 roku, IMG_2899bardzo serdecznie zapraszamy mężczyzn do udziału w pielgrzymce pokanonizacyjnej do Sanktuarium M. B. Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Stagniewie        k. Elbląga.

W programie:

- Msza św. w intencji rodzin – godz. 11.00

- Zawierzenie św. Józefowi swego małżeństwa     i rodziny

- Uczczenie relikwii św. Jana Pawła II

- Agapa i rodzinne biwakowanie

         Inicjatywa tym razem należy do mężczyzn, którzy zapraszają na pielgrzymkę swoje żony, a także biorą ze sobą dzieci, a także zapraszają swoich najbliższych.

         Zawierzając swą rodzinę św. Józefowi – ustrzeżemy własne małżeństwo i swoje dzieci od grożących im współczesnych zagrożeń.

         Mamy nadzieję, że dzień 1 maja każdego roku stanie się dniem diecezjalnej pielgrzymki ojców rodzin, mężów i w ogóle wszystkich mężczyzn do Fatimskiego Sanktuarium w Stagniewie, które buduje św. Józef Rzemieślnik. Serdecznie więc zapraszamy i oczekujemy na modlitewne spotkanie.

                                                                                   Bp Józef Wysocki

Alleluja, Pan zmartwychwstał,2

 

jak zapowiedział. Alleluja.  

 

RADOSNEGO  PRZEŻYWANIA

MISTERIUM

ZMARTWYCHWSTANIA

PAŃSKIEGO

 życzy: Wspólnota „Betania”

 

1 2 3 10