Pielgrzymki

pielgrzymka_01Do Sanktuarium Matki Bożej w Stagniewie przybywa od lat, wielu pielgrzymów indywidualnie w dniu 13 każdego miesiąca, od maja do października na godz. 17,30. Wiele osób nawiedza Stagniewo w niedzielę biorąc udział w Eucharystii o godz. 10,00. Z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu tradycyjnie w dni fatimskie przybywa wspólnota modlitewno-pokutna. Natomiast z Parafii św. Floriana każdego miesiąca wraz ze swym proboszczem Ks. Arkadiuszem Chojnackim szlakiem turystycznym przybywa pielgrzymka parafialna prosząc o błogosławieństwo w budowie ich świątyni parafialnej. I jak widać Pan Bóg bardzo błogosławi, gdyż parafia mała, a kościół już góruje nad całym osiedlem i parafianie są bardzo dumni i cieszą się, że mogą liturgię przeżywać już we własnym, pięknym kościele.

W ciągu całego roku odprawia tutaj swoje rekolekcje ewangelizacyjne około 300 osób młodzieży i blisko tyleż samo małżeństw i osób dorosłych.

Każdego miesiąca według ustalonego terminarza na cały rok, młodzież i dorośli biorą udział w tzw. Dniach Wspólnoty, które umacniają ich w wierze i pozwalają iść w kierunku dojrzałości duchowej i chrześcijańskiej.

Bardzo serdecznie zapraszamy również i Ciebie! Pomyśl, czy nie byłoby dobrze wyruszyć szlakiem turystycznym przez piękny park Bażantarnię i Wysoczyznę Elbląską.

ZAPRASZAMY

pielgrzymka_02