Dni wspólnoty – 3-4 grudnia 2006

Tym, którzy przybyli na minione Dni Skupienia naszej Wspólnoty, dane było w prawdziwie chrześcijański sposób rozpocząć okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

image001ADWENT (z łaciny adwentus – przyjście) – to okres liturgiczny rozpoczynający rok kościelny, poprzedzający Boże Narodzenie i przygotowuje na Jego powtórne przyjście przy końcu świata.

Ksiądz Biskup, podczas głoszonych katechez, szczególnie podkreślał wagę dobrego przeżycia tego okresu, jako czasu przygotowania się chrześcijan do całego roku liturgicznego.
 

image003Tradycyjnie, nasze dwudniowe spotkanie rozpoczęło się od Sakramentu Pokuty, aby każdy mógł uprzątnąć swoje serce, jak przygotowuje się mieszkanie przed przyjęciem ważnego gościa.

Kolejnym stałym punktem spotkań wspólnoty jest wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to zawsze niepowtarzalna okazja do poczucia bliskości Boga, oddania Mu wszystkich trosk i zmartwień życia codziennego.

image005

image007image009To symboliczne oparcie głowy na Ikonie Krzyża jest świadectwem na to, że Jezus jest dla nas jedynym uzdrowicielem i tylko On ma moc prawdziwego uzdrowienia.

Inną istotną kwestią, jaką poruszył Ksiądz Biskup, było ukazanie naszego ziemskiego życia, jako swoistego czasu Adwentu. Czasu, którego pod żadnym względem nie możemy zmarnować i w pełni przygotować się do osobistego spotkania z Panem.

MARANA THA
PRZYJDŹ PANIE JEZU

Kategorie: Dni współnoty
Ten wpis został napisany przez , opublikowany w poniedziałek, 4 Grudzień 2006 o godzinie 09:07