Rekolekcje – kwiecien-maj 2013

5 kwietnia 2013 roku ? została skonkretyzowana istniejąca od dawna myśl ustawienia na terenie Sanktuarium statuy św. Józefa. Na 1 maja zostali zaproszeni Księża, ojcowie rodzin i rzemieślnicy, by przywieźli ze sobą kamienie z napisanymi na nich imionami, które będą wmurowane w fundament pomnika. Akt zawierzenia z okazji Roku Wiary.

30 kwietnia 2013 roku ? została ukończona opaska wokół kościoła wraz z podestami przy wejściach do bocznych kaplic i zakrystii, a także cokolik przy fundamentach wykonany z granplastu w kolorze ceglastym. Kościół w całości bardzo zyskał na zewnętrznym wyglądzie. Zostały również z tego samego granplastu wykonane blendy pod oknami we frontowej ścianie.

100_70171 maja 2013 roku, godz. 12-ta ? po raz pierwszy uroczystość ku czci św. Józefa Rzemieślnika i Głowy Najświętszej Rodziny ? akt zawrzenia rodzin i firm rzemieślniczych św. Józefowi, a po mszy świętej procesja w pobliże papieskiego dębu i pobłogosławienie złożonych przez ojców rodzin kamieni pod statuę św. Józefa. Obecnych było ponad 200 osób. Po liturgii agapa i film ?Cristiada?. Do końca uroczystości pozostało bardzo wielu uczestników, którzy o godz. 18-tej uczestniczyli wraz ze wspólnotą ?Betania? w nieszporach i nabożeństwie majowym. Pan Bóg pobłogosławił ten dzień wspaniałą pogodą, a cała uroczystość była dla wszystkich wielkim przeżyciem duchowym.

Zaproszenie na niniejszą uroczystość skierowałem do kapłanów i mieszkańców Elbląga przez lokalną TV ?Vectra?, które było emitowane kilkakrotnie. Dzięki temu przybyło wiele osób po raz pierwszy do naszego Sanktuarium. Odtąd bardzo bym pragnął, aby ta pierwszomajowa uroczystość gromadziła mężczyzn jako głowy rodzin i właścicieli firm rzemieślniczych wraz ze swymi ?domowymi Kościołami? każdego roku.

Św. Józefie królujący w niebie, ratuj nas w każdej potrzebie!

13 maja 2013 roku ? poniedziałek ? Uroczystość patronalna ku czci Matki Bożej Fatimskiej: godz. 10.00 – Jutrznia i msza święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17-tej, Różaniec i nabożeństwo majowe. O godz. 18-tej koncelebrowana Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił Bp Elbląski Jan Styrna. Po mszy świętej procesja fatimska z pochodniami i błogosławieństwo oraz wspólna agapa.

Kategorie: Rekolekcje
Ten wpis został napisany przez , opublikowany w piątek, 5 Kwiecień 2013 o godzinie 16:57